2018 de 7 seo kuralıArama motoru optimizasyonu, bugün en politik dijital pazarlama stratejilerinden biridir. Düzgün eş icraat olmadan, işletmeler rakipleri karşısında gerilemeye başlarlar.

Dijital pazarlama dünyasına uzaktan tanıdık iseniz, taharri motoru optimizasyonunu veya SEO’yu duymuşsunuzdur. SEO, günümüzün işaret ehemmiyetli sayısal pazarlama stratejilerinden biridir ve bu çalışmayı düzenli ancak şekilde yürütmeden, şirketler rakipleri ile yarışma edemezler.

SEO tertipli olarak geliştirilen tanınmayan stratejiler ve teknikler ile ötümlü gelişen sadece alandır. Bununla birlikte, bu pazarlama tekniği, taharri motoru algoritmalarında kararlı değişikliklere basamak yakıştırmak zorundadır. Bu nedenle 2018’deki pazarlamacıların trendlere dikkat etmeleri ve oyunda kalmaları gerekiyor.

Bu makalede, küçük işletme sahiplerinin ilerlemesine yaver vuku bulmak okunuşu arama motoru oyununu rakiplerine karşıt sahip olmak maksadıyla yedi SEO emare okunuşu püf noktası ele alacağız. Bu stratejiler namuslu ancak şekilde uygulandığında, marka görünürlüğünü, taharri motoru sıralamasını okunuşu genel web sitesi performansını iyileştirmeye asistan olabilirler.

1-Sesli aramayı görüş ardı etmeyin.
Google 2016’da, mobil arama platformundaki tüm taharri sorgularının yüzdelik 20’sinin seda temelli olduğunu duyurmuştu . Bu sayı, Google home, Amazon Alexa, Siri, Google Asistanı, Cortana vb. Gibi cihazların lansmanı ile artmıştır. Artan sayıda kişi, arama çubuğunda arama sorgusunu haber vermek alegori ünlü sorular sorar. 2018 okunuşu bu oranın %30 lar civarında olacağı akla ediliyor.

Pazarlamacıların stratejilerini bu değişime uyacak şekilde düzenlemeleri gerekiyor. zımni henüz ayrıntılı akrep anahtar kelimelere ve birleşik müzakere yapısına sahip olmalıdır. Ayrıca, gündelik dilde kullanılan sözdizimini ulamak okunuşu çok aynı fikirdir.

2-Önce taşınabilir düşünün.
Mobil taharri zati masaüstü aramayı aştı. Ses büsbütün arama, bunu 2018’de daha da hızlandıracaktır. Çoğu kişi, Alexa cihazlarından ve Google gibi anne asistanlardan değil, akıllı telefonlarından sesli taharri kullanır. Google okunuşu başka taharri motorları bu eğilimi başkalık etmiş okunuşu taşınabilir mevzun web siteleri ilk sıralara yerleşmiştir.

Bu, Google’ın web sitelerini, nihayet yıllarda yaptığı gibi, masaüstü sürümü yerine mobil sürümün kalitesine okunuşu içeriğine bakılırsa sıralayacağı anlamına gelir. Hızlandırılmış taşınabilir sayfalar, web sitelerinin okunuşu şirketlerin oyunda ilerlemesine ve taharri motoru skor sayfalarında SERP daha giysi sıralarda durum almasına asistan olacaktır. Google, mobil sürümün elbette başarım gösterdiğini, hangi genişliğinde çabuk yüklendiğini ve sayfaları sıralamaya başlamadan geçmiş zaman hangi derecede kolay kullanılacağını değerlendirir.

3-Öne çıkan snippet’lerden gelen trafiği bakış ardı etmeyin.
Öne çıkan snippet‘ler, SERP’nin arka kısmında bulunan bilgilerin yoğunlaştırılmış benzer şeklidir. Web sitesi bağlantısının yanı sıra, içeriğin kısaltarak birleşik özeti ile taharri motoru, kullanıcılara vukuf sağlar. Bu snippet’ler, uzvi trafiğin işaret az yüzde 10’unu SERP’ler üzerine belirtilen en etkili sonuçlardan almaktadır ve bu çağ süresince artacaktır, bu yüzden pazarlamacıların içeriği buna gereğince şekillendirmesi gerekir.

Bu snippet’ler, kullanıcı deneyimi üzerine müspet etkisi olan uzun kuyruk sorgularına temelinden kısa cevaplardır. taharri motoru kullanıcılarına, snippet bağlantısını web sitemizi inceleyin tıklayıp, açıklamayı rastlaşmak daha alımlı gelmektedir. Verilerinizi ve içeriğinizi yapılandırarak okunuşu bilgileri maktu okunuşu özlü yalnız şekilde saklayarak bundan faydalanabilirsiniz.

4-Anahtar kelimelerinizin ardındaki misyon önemlidir.
Arama sorgusunun ardındaki amaç, akil asistanların okunuşu yapay zekanın AI, otomobil öğreniminin okunuşu daha kişiselleştirilmiş aynı arama motoru deneyiminin birleşimi sebebiyle dikkate alınması gereken ehemmiyetli eş faktör haline gelmiştir. Google, aynı kullanıcının geçmiş aramalarına ve eğilimlerine, bulunan konumuna okunuşu en alakalı okunuşu güncel bilgileri takdim etmek için sorgunun ardındaki niyetine sitemizi inceleyin bakacaktır.

Bu, arama motorlarının kullanıcıların eş şey satın temizlemek istemesi durumunda, Google’ın e-ticaret web sitelerini öteki sayfalara okunuşu medya satım noktalarına gereğince önceliklendireceği anlamına gelir. Kullanıcılar benzer konuyu sormak istiyorsa, Google güvenilir medya sayfalarına takaddüm verir. İçeriğiniz bu değişme trendine basamak uydurmalıdır.

5-Kullanıcı deneyimine kıymet verin.
Kullanıcı deneyimi henüz en politik sıralama faktörüdür okunuşu bütün taharri motorları buna odaklanmıştır. Web siteniz çapkın sadece şekilde yüklenmeli, hem mobil hem okunuşu masaüstü platformlarda problemsiz birleşik şekilde çalışmalı okunuşu hepsi bölümlerine erişmesi kolay olmalıdır. Google türünden yapılan anketler ve araştırmalar , sitenin yüklenmesinin 3 saniyeden henüz derinlemesine sürmesi durumunda, birleşik web sitesine gelen ziyaretçilerin yüzdelik 40’ının mazi döneceğini göstermiştir.

Birçok web sitesinin yüklenmesi 15 ila 20 saniye sürmektedir ve bu da kullanıcı deneyimini hatırı sayılır benzer marjla engeller. Web sitenizi optimize etmek okunuşu esen bir kez kullanıcı deneyimi sağladığından emniyetli olgunlaşmak çok önemlidir. alçak web siteleri, SERP’lerde yüzü sıralarda dünya almaz ve ceninisakıt organik trafiğe sahiptir.

6-Ufkunuzu Google okunuşu Bing’in ötesine taşıyın.
Google ve Bing, sektöre derinlemesine zamandır egemen olmuştur okunuşu bu yüzden çoğu pazarlamacı çabalarını yıllar boyunca bu platformlara odaklamıştır. Sektör, seda asistanları ve yapmacık zeka yardımıyla değişmeye başlamış okunuşu değişmeye ek edecektir. Google hâlen hâkim güçtür.

Amazon’un Alexa’sı, Apple’ın Siri’si, Cortana vb. Popülerlikle büyüyor okunuşu Google’dan zımni çekmiyor. Pazarlamacıların erişimlerini genişletmeleri ve Google okunuşu Bing’in ötesinde suları keşfetmeleri gerekiyor. Diğer platformlarda beden sıralarda mahal almaları maksadıyla içeriklerini ve web sitelerini optimize etmeleri gerekiyor.

7-İçeriğinizin kalitesi, öteki her şeyden henüz önemli.
İçeriğinizin kalitesi ve alaka düzeyi, SEO‘daki genişlik etkili faktörlerden bazılarıdır. çok araştırılmamış ve aktüel olmayan sakıt kaliteli içerikleri web sitenizde yayınlamaktan kaçının. çok içerik, aynı web sitesinin itibarını ve sıralamasını da layemut etkileyecektir.

İçeriği eskiden ortaya koymak ve insicamlı kaliteyi denk gelmek önemlidir.

Bu ipuçları ve püf noktaları, 2018’deki SEO kompetitif sularında sizlere muavin olabilir. En ehemmiyetli kısım, taharri motoru algoritmalarındaki değişiklikler hakkında trendleri ve duyuruları yetişmek etmektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *